25veljačaHrvatska knjiga godine 2009. godine, je vjerojatno prva knjiga na hrvatskom jeziku koja sustavno razmatra utjecaj znanosti i tehnike na duhovnost, moral i općenito na svijet.
Na gotovo tisuću stranica knjige dr. Tonči Matulić je težište promišljanja usmjerio na kritičku analizu, nekih temeljnih, supstantivnih elemenata suvremene kulture – na religiju, znanost, tehniku, etiku, vrijednosni sustav, ekonomiju i bioetiku – čije egzistiranje u neraskidivu savezništvu sa suvremenom znanstveno-tehničkom civilizacijom „proizvodi“ nove, zajedničke izazove (znakove vremena) o kojima dr. Matulić piše.
O knjizi će govoriti:
Nedjeljko Pintarić, direktor Glasa koncila
Tonči Matulić, autor
Gradska knjižnica, četvrtak, 25. Veljače u 19,00 sati.
Njegovo je polazište teološko, ali i filozofsko i etičko, moderna civilizacija mijenja sve temeljne elemente kulture i čovjekove svakidašnjice.
„Autentični ljudski život – argumentira nam autor prve Hrvatske knjige godine – nemoguć je ako smo osuđeni na improvizirani život koji previše košta, a premalo usrećuje. Čovjeku se krade duh, a zauzvrat mu se daju jeftine kategorije i površna iskustva s okusom tjeskobe, neizvjesnoti i besmisla.
Autor, dr. Tonči Matulić je profesor na Katoličko-bogoslovnom fakultetu u Zagrebu, pročelnik Katedre za moralnu teologiju, bavi se pitanjima teološke etike i biotetike.
Ponedjeljak i petak:
12.00 – 19.00
Utorak, srijeda, četvrtak:
09.00 – 15.00
Ulica Alojza Vulinca 3
43240 Čazma
Telefon: 043-771-089
Faks: 043-227-176
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
© 2024 Gradska knjižnica Slavko Kolar Čazma | Izjava o pristupačnosti | Impresum